Závady motoru. Současná vozidla jsou okouzlující části strojů a jsou využívána s využitím nejnovějších technologií a mnoha odborných znalostí. Každý další model je odborně zkonstruován tak, aby překonal předchozí verze, pokud jde o palivovou účinnost a výkon, a motory jsou v tomto ohledu na vrcholu seznamu.

Nelze však popřít skutečnost, že je třeba dbát na to, aby byly tyto motory udržovány v nejlepším funkčním stavu. Faktem však je, že motory jsou strojní zařízení a neexistuje záruka, dokud strojní zařízení přestane fungovat. Někdy, když se nestaráte o některé určité aspekty, a nedbalost při utahování zla z pupku kvůli problémům s motorem, může je vést k úplnému selhání.

Abychom se vyhnuli prokletí poruchy motoru vozidla, sestavili jsme seznam nejčastějších faktorů, které jsou odpovědné za poruchy motoru automobilu. Neházejte pohledem, pokud opravdu chcete neočekávaně uvíznout uprostřed ničeho. Pokud vám však záleží na motoru, na co ještě čekáte? Přejděte dolů a zachraňte se před jakýmkoli nepohodlí v budoucnu. Tyto příčiny načrtli odborníci na náhradní motory automobilů, takže stojí za to věnovat pozornost.

Přehřátí

Přehřátí jedním z prvních příznaků, že motor vašeho vozidla prochází těžkými časy, a také varováním, abyste si jej předem zkontrolovali. Problém přehřátí vozidla se obvykle objeví kvůli ne. příčin, jako je prasklé těsnění hlavy, únik chladicí kapaliny z chladiče nebo samotného motoru.

Nejen tyto, ale také špatný termostat, vadný ventilátor chlazení nebo marné vodní čerpadlo. Ujistěte se, že chladicí systém funguje správně a v souladu s pokyny výrobce pro vypláchnutí chladicí kapaliny. To vám velmi pomůže vyhnout se pravděpodobnosti selhání motoru.Závady motoru

Nevhodné mazání

Mezi nejčastější příčiny poruch motoru patří také místo pro nesprávné mazání nebo nízké hladiny motorového oleje, než je doporučeno.

Nízká hladina motorového oleje může být výsledkem různých problémů, jako je vadné olejové čerpadlo, opotřebení v důsledku vysokého počtu ujetých kilometrů nebo výstřední olej. Abyste se tomuto problému vyhnuli, pravidelně kontrolujte hladinu oleje a zda nedochází k úniku

Detonace

Detonace je výsledkem nevhodného spalování v motoru, které generuje velké množství tlaku a tepla ve spalovací komoře. Podle odborníků na auto může být důvodem denotace ztráta systému recirkulace výfukových plynů.

Denotace mohou také způsobit další problémy, jako je špatné palivo, nesprávné načasování zapalování, mezery v zapalovacích svíčkách dálkových světel a zvýšená provozní teplota motoru. Pokud ve svém vozidle najdete některý z těchto signálů, nechte si jej včas zkontrolovat u nějakého odborného mechanika.Závady motoru

Potopení auta

Samozřejmě ne doslova. Utopit auto znamená projet silným deštěm nebo projet hlubokou stojatou vodou podél silnice. Někteří řidiči to berou jako zábavu, ale méně si uvědomují, že to může potenciálně vážně poškodit motor vašeho vozu, zvláště pokud má upravený přívod vzduchu.

V takovém případě, pokud voda protéká sacím potrubím, může být výsledek pro motor vašeho vozidla katastrofální. Voda nakonec zkroutí pístní tyče, čímž poškodí váš motor a způsobí jeho poruchu.

Úniky oleje

Ti, kteří zastávají názor, že je třeba pravidelně kontrolovat auto od mechaniky, mají pravdu. Existuje mnoho věcí, které sami soudit nemůžete, a jednou z nich je únik oleje. Pokud nechcete, aby se vám motor zastavil, je důležité to mít pod kontrolou. Mezi příčiny úniku oleje patří zchátralé gumové uložení motoru, poškozené součásti řízení nebo pouzdra zavěšení motoru.

Úniky oleje mohou vést k poruše motoru takovým způsobem, že úniky způsobí, že motor vašeho vozu bude mít nízkou hladinu oleje, což zvýší tření mezi částmi motoru. Tím se zvýší teplota motoru a součásti motoru budou špatně zmrzačeny a jeho osudem bude předčasná porucha.

Ignorování kontrolky motorového oleje

Všechna vozidla jsou vybavena výstražnými světly, pokud si nevyrobíte vlastní auto. Vtipné, výstražná světla jsou v zásadě indikátory jakýchkoli problémů a problémů, kterým může vaše auto čelit.

Kontrolka motorového oleje je jedna věc, na kterou musíte po krátkých intervalech neustále vrhat pohled. Když si všimnete, že kontrolka motorového oleje svítí, musíte si uvědomit, že existuje nějaký problém, který je třeba opravit. Toto světlo může také indikovat, že je čas vyměnit katalyzátor nebo kyslíkový senzor. Jakákoli neopatrnost v této věci však může vést k selhání motoru vozidla.

Věnování pozornosti chladicímu systému

Pokud si nepamatujete, kdy jste naposledy propláchli chladicí kapalinu motoru vozidla, hrozí vysoké riziko selhání motoru. Odborníci na auto jsou toho názoru, že po každých 30 000 mil musí být propláchnuta chladicí kapalina motoru.

To se u jednotlivých vozidel liší, ale v průměru to trvá tak 2 až 3 roky. I když je to příliš dlouhá doba na to, abyste se obávali, čekání na zhoršení stavu chladicího systému by nebylo tou nejlepší strategií. Přehřátí motoru je příznakem zhoršené hladiny chladicí kapaliny.

Špatné tankování

Špatné tankování znamená, že do palivové nádrže automobilu vložíte špatné palivo . Obvykle se jedná o plnění nafty v benzinové nádrži nebo benzinu v naftové nádrži. Je to docela běžná chyba a každý rok se do této situace chycené v režimu 22 dostanou tisíce řidičů.

I když se to zdá být nevinnou chybou, výsledky mohou být katastrofální. Bez ohledu na to, zda do benzínového vozidla načerpáte naftu nebo benzín do naftového vozidla, obojí vás může vést k velmi smutnému stavu. Typ poruchy motoru v tomto případě většinou vyžaduje výměnu motoru.

Zadejte poptávku       

  •