Opravy výfukového systému a tlumiče výfuku

Výfukový systém v motoru osobního vozu nebo nákladního vozu zajišťuje, že toxické výpary zůstávají mimo kabinu vašeho vozu, a pracuje na tom, aby váš motor fungoval správně. Pomáhá vám také dosáhnout nejlepší možné účinnosti paliva a snižuje emise, které znečišťují ovzduší.výfuk

Protože proces motoru automobilu je hlasitý, tlumič se používá k vyřazení zvuku. Tlumič výfuku však nejen snižuje hladinu hluku, ale také reguluje protitlak motoru.

Pokud má tlumič v autě nebo v autě otvor, může dojít k úniku oxidu uhelnatého, takže je důležité jej z bezpečnostních důvodů ihned opravit. Pokud jde o tlumič výfuku, výfukový systém nebo přímé potrubí u aut, nezapomeňte kontaktovat profesionální výfuk nebo autoservis, protože náplast na tlumič výfuku není nikdy dobrý nápad.

Ať už potřebujete nový výfukový systém, výměnu starého tlumiče výfuku nebo stávající potrubí, prohlídky, nový tlumič výfuku nebo jednoduše provedete obnovu stávajících dílů, obraťte se na Autoslužby Kolín ve vašem okolí. výfuk

Údržba výfukového potrubí automobilu

Výfukové potrubí hraje klíčovou roli při odvádění výfukových plynů z motoru, což zase udržuje hladký chod vašeho vozidla. Usazené výfukové plyny mohou v konečném důsledku způsobit zhoršení stavu motoru, proto je důležité pravidelně kontrolovat výfukové potrubí v profesionálním obchodě s tlumiči výfuku.

Poptejte zde

 

Pokud uslyšíte vibraci

Pokud uslyšíte vibrace, když je vaše auto v chodu, nebo pokud dojde ke ztrátě výkonu, přiveďte jej k bezplatné prohlídce výfuku. Dejte obchodu vědět, kde jste si všimli vibrací vycházejících z volantu, ovládacích pedálů nebo dokonce sedadla. Tento příznak může být důsledkem díry, odpojené části nebo netěsnosti ve výfukovém systému. Problém může, ale nemusí zahrnovat rachotivý zvuk – záleží na velikosti poškozené oblasti. Vibrace nesignalizují pouze problém s tlumičem výfuku nebo výfukem … jsou také signály, že váš motor pravděpodobně nepracuje na špičkových úrovních.

Selhání nebo selhání katalyzátoru

Katalyzátor je nejdražší součástí vašeho výfukového systému. Pokud váš katalyzátor začne selhávat, uslyšíte hlasité zvuky. Zlyhající katalyzátor zní, jako by někdo třásl kovovou krabicí plnou pencí, když je vaše auto nečinné. Můžete si také všimnout, že kontrolka kontrolního motoru svítí. výfuk

Zvýšení objemu výfukových plynů

Hluboký dunivý zvuk vycházející z výfukového potrubí je zjevným signálem, že máte problém s tlumičem výfuku nebo výfukem. Nejlepší možností je rychlá oprava. Zpoždění potřebné opravy tlumiče výfuku nebo výfuku způsobí další problémy s výfukem a motorem, které opravy předražují.

Snížení účinnosti paliva

Pokud si všimnete, že se vaše pravidelné doplňování nedostává tak daleko jako dřív, odneste auto do místního servisního střediska ke kontrole. Stejně jako u vibrací může být ztráta účinnosti paliva známkou problému s výfukovým systémem automobilu. Díky úniku výfukových plynů váš motor pracuje tvrději, což vyžaduje více plynu.

Zadejte poptávku       

  •