Některé automobilky doporučují vyměnit brzdovou kapalinu každé dva roky nebo 24 000 km. Jiní vůbec nezmiňují výměnu brzdové kapaliny. Je však snadné otestovat brzdovou kapalinu. Stačí ponořit testovací proužek do tekutiny a porovnat barvu s grafem na obalu.

Nemůžete udělat úplné propláchnutí brzdové kapaliny, ale můžete udělat další nejlepší věc – výměnu kapaliny. Tento postup nenahradí veškerou starou tekutinu čerstvou, ale zavedete dostatek nové tekutiny, abyste to změnili. 

Jak doplňovat brzdovou kapalinu

Výměna brzdové kapaliny se spustí, když použijete bastera k odsávání tmavě hnědé brzdové kapaliny (kapaliny brzd a posilovače řízení jsou nekompatibilní, proto použijte pro každý jiný baster). Rozstříkejte to do recyklační láhve. Naplňte nádržku čerstvou brzdovou kapalinou. Poté jeďte s vozidlem po dobu jednoho týdne, abyste smíchali novou kapalinu se starou. Postup opakujte několikrát během několika příštích týdnů, dokud si tekutina v zásobníku nezachová svou světle medovou barvu.

Při výměně brzdové kapaliny je důležité dodržovat správný postup, aby byla zachována kvalita brzdového systému vozidla.

Jelikož se třecí materiál opotřebovává na brzdových destičkách, je na kola vytlačováno více brzdové kapaliny a jakékoli náhlé nadměrné snížení hladiny brzdové kapaliny může znamenat problém. Pravidelně kontrolujte hladinu kapaliny v hlavním válci. Pokud zjistíte, že je brzdová kapalina zakalená nebo hnědá nebo obsahuje usazeniny, měli byste ji propláchnout, protože to naznačuje přítomnost vody nebo zkorodovaného kovu.

Poptejte výměnu

Zadejte poptávku       

  •