Tipy pro údržbu klimatizačního systému vašeho vozu

Provozujte klimatizaci jednou týdně po dobu asi 10 minut . Tím se udrží tlak plynu, aby kompresor fungoval správně. Když to uděláte, nezapomeňte jej nastavit na nejvyšší rychlost ventilátoru a nejchladnější nastavení.

Režim odmrazování spusťte asi 5 až 10 minut.  

 

Tím se zabrání plísním a odstraní se nadměrná vlhkost, která může ve vašem voze vést k nepříjemným pachům.

V zimě používejte klimatizaci.  Kromě chlazení vozidla je jednou z hlavních funkcí klimatizace také odvádění vlhkosti z kabiny. Funguje to zvláště dobře, když potřebujete odstranit mlhu z čelního skla, abyste zlepšili viditelnost.

Dobijte si klimatizaci. Každé dva roky obnovte chladicí systém plynem a mazivem.

Včasné odhalení netěsností nebo poškození AC systému vašeho vozidla vám může ušetřit čas a peníze, protože vás i všechny ve vašem vozidle udrží v pohodě a bez starostí.

Pravidelný servis klimatizace nebo automobilů pomůže zajistit optimální pohodlí cestujících, zejména v horkých letních dnech, kdy to nejvíce potřebujete.Na rozdíl od toho, čemu někteří lidé věří, systém automatické klimatizace jednoduše nefoukne do auta studený vzduch. Systém Air-con je ve skutečnosti navržen tak, aby odstranil horký vzduch z kabiny vozidla a rozptýlil jej do atmosféry mimo vůz.

Za tímto účelem se systém klimatizace spoléhá na účinnou funkci řady komponent, jako je výparník, kondenzátor a kompresor. Stejně jako všechny mechanické součásti jsou i tyto předměty náchylné k opotřebení a pravidelný servis systému je chrání před poškození

Zadejte poptávku       

  •