Proč byste měli přejít na zimní pneumatiky

Díky svému názvu jsou celoroční pneumatiky vyráběny tak, aby fungovaly celoročně za mírného počasí. I když celoroční pneumatiky poskytují kombinované výhody jak letních, tak zimních pneumatik, nejsou ideální pro řidiče bojující v zimních měsících s extrémním chladem, ledem a sněhem. 

Odborníci se shodují, že i ty nejlepší celoroční pneumatiky podléhají nízkým teplotám, což způsobí, že pneumatika ztvrdne a ztratí značnou přilnavost. Jakmile vaše pneumatiky ztratí přilnavost, mohly by ztratit funkčnost i další bezpečnostní prvky vašeho vozu, například pohon všech kol a protiblokovací brzdy. Takže pokud má vaše oblast pravidelné teploty pod bodem mrazu, ať už s velkým množstvím sněhu, nebo jen běžné teploty pod bodem mrazu a sucha, zimní pneumatika vám velmi prospěje.

Zimní pneumatiky by mohly být rozdílem v tom, jak zabránit ohnutí blatníku po nárazu na kousek černého ledu nebo v rychlém zastavení na sněhu. Vyrobeny z pružných gumových směsí navržených tak, aby zůstaly pružné za studena, hluboké běhouny, které rychle odvádějí sníh a rozbředlý sníh z pneumatiky, a lamely určené k uchopení vozovky a zabaleného sněhu, zimní pneumatiky zvládají nepříznivé počasí pro zvýšení bezpečnosti a ovladatelnosti na nezoraném sněhu a kluzké silnice.

Níže jsou uvedeny další výhody přechodu na zimní pneumatiky:

  • Pocit bezpečí a zabezpečení, abyste se dostali tam, kam potřebujete
  • Zvýšená schopnost uchopení zastavit a začít na kopci
  • Maximalizujte náhlou brzdnou sílu
  • Schopnost efektivně manévrovat za nízkých teplot, hlubokého sněhu a zledovatělých silnicích

Kdy byste měli  přezout

V závislosti na typu a značce instalované pneumatiky se tato odpověď může lišit. Dobrým pravidlem je přejít na sezónní pneumatiky pro zimní pneumatiky, jakmile teploty trvale klesnou pod 45 ° F. 

Je také důležité vzít v úvahu denní dobu, kterou řídíte – denní maxima mohou číst i přes 50 ° F, ale vzhledem k časnému rannímu a večernímu dojíždění mohou být teploty v těchto časech nižší než 45 ° F. U pneumatik s letními pneumatikami se snažte je měnit, jakmile teploty trvale klesnou pod 50 ° F.

Kdy byste se měli přezout zpět

Naopak přijďte na jaře, při výměně zimních pneumatik je třeba dodržovat podobné pokyny. Pokud vlastníte sadu celoročních pneumatik, měli byste se přepnout, když teploty každou noc zůstanou nad 45 ° F. Jelikož letní pneumatiky fungují nejlépe, když je teplejší, můžete vydržet o něco déle – zvláště pokud je ve vaší oblasti obvykle pozdě zamrzlé.

Abyste se ujistili, že dodržujete osvědčené postupy při výměně zimních pneumatik, obraťte se na místní prodejnu pneumatik a zjistěte, co doporučují na základě regionálních jízdních podmínek. Dodržování obecných zásad 45 ° F pro celoroční pneumatiky a 50 ° F pro letní pneumatiky by však mělo prodloužit životnost vašich pneumatik a maximalizovat vaši bezpečnost při řízení.

Zadejte poptávku       

  •