Jak zjistíte, že potřebujete nové pneumatiky?

Měli byste vyměnit jakoukoli pneumatiku, která vykazuje jeden nebo více z těchto znaků stáří, poškození nebo opotřebení:

Nízká hloubka dezénu:  Vyměňte pneumatiky, které se opotřebily pod doporučenou hloubku dezénu. Možná budete chtít vyměnit pneumatiky s větší hloubkou dezénu v závislosti na doporučeních výrobce nebo konkrétních jízdních podmínkách.

Poškození bočnice :  Pneumatiky s prasklinami, defekty, puchýři nebo vyboulenými bočnicemi již nejsou konstrukčně v pořádku a nelze je opravit. Váš místní technik Autoslužby Kolín vám pomůže určit tato bezpečnostní rizika.

V jaké hloubce dezénu by měly být pneumatiky vyměněny?

 Liší se pro letní pneumatiky, ale i pro ty zimní. Stejně jako pro osobní auta a nákladní auta. U letních pneumatik je minimální předepsaná hloubka dezénu pro osobní vozidla, dodávky, ale i nákladní vozy shodná, je to 1,6 mm. Pro skútry a motocykly do 50 cm³ je to 1,0 mm.

V případě zimních pneumatik se však minimální hloubka vzorku pro osobní i nákladní vozy liší. Zatímco automobily do 3,5 tuny musejí mít minimální vzorek 4,0 mm a použít zimní pneumatiky na všechna kola, automobily nad 3,5 tuny musejí mít vzorek hluboký alespoň 6,0 mm. Zimní pneu jsou u vozidel nad 3,5 tuny povinné pouze na hnané nápravy.

Podobně je to u celoročních pneumatik, které musejí mít vzorek hluboký v létě alespoň 1,6 mm, v zimě pak 4,0 mm.

Jak zjistit, zda je hloubka dezénu pneumatiky příliš nízká a musíte pneu vyměnit:

Pro přesné měření použijte hloubkoměr běhounu pneumatiky.

Zkontrolujte hloubku dezénu na několika částech pneu, zejména pokud vidíte nerovnoměrné vzorce opotřebení. A promluvte si s odborníkem na pneu

Zadejte poptávku       

  •