Oprava těsnění hlavy :

 Nejhorším nepřítelem těsnění hlavy motoru je přehřátí. Nadměrné teplo způsobuje rozpínání a deformaci kovových součástí, což umožňuje úniku chladicí kapaliny kolem těsnění hlavy mezi blokem motoru a hlavami válců.

Těsnění hlavy je odpovědné za to, aby se motorový olej, chladicí kapalina motoru (nemrznoucí směs) a spalování vysokotlakých válců vzájemně nedostaly. Pokud je některému z nich povoleno smíchat, znamená to pro váš motor určitou katastrofu, která se nemusí opravit, pokud má více než 120 000 km.

Je proto zásadní zajistit, aby se váš motor nikdy nepřehříval kvůli úniku chladicí kapaliny, vadnému chladiči nebo prasklé hadici chladiče. Pokaždé, když vaše vozidlo přijde do servisu, naši vyškolení mechanici hledají možné poruchy, aby nedošlo k neočekávané nouzové situaci, kterou by mohl způsobit přehřátí motoru.

Pokud někdy uvidíte, že se během jízdy rozsvítí kontrolka teploty motoru, okamžitě zastavte a zavolejte odtahovku. Neriskujte velké poškození motoru při pokusu dostat ho domů, nestojí to za potenciální vysoké náklady spojené s výměnou motoru.

Poptejte výměnu tesnění 

OPRAVA A VÝMĚNA MOTORU

Věděli jste, že s údržbou motoru je toho mnohem víc než jen výměna oleje? Můžete mít klid, když své vozidlo předáte společnosti Auto službě Kolín  kvůli výměně oleje, protože s každým intervalem výměny oleje provádíme úplnou kontrolu, která vás upozorní na jakékoli bezpečnostní problémy nebo úniky, které podle našeho názoru mohou způsobit nákladné opravy, pokud se zhorší. . Správná údržba motoru vašeho vozu vám nyní a později na silnici ušetří peníze. Opravy motorů  lze provádět přímo zde v Kolíně.

Provádíme drobné opravy i kompletní generální opravy většiny benzinových i dieselových motorů. Vše odborně a se zárukou.
Při opravě motoru vždy používáme certifikované motorové díly renomovaných dodavatelů a servisní postupy doporučené výrobci motorů.
O opravu vašeho motoru se opravdu postaráme rychle a kvalitně.

Nejčastější problémy s motorem jsou:

  • vysoká spotřeba
  • špatné startování
  • ztráta výkonu
  • kolísavý chod motoru

 

  • Zadejte poptávku