PROČ MOJE KLIMATIZACE NECHLADÍ ?

Je léto, což znamená, že venku je horké počasí a klimatizace uvnitř vozu. Je pravděpodobné, že v době, kdy klimatizaci svého vozu nejvíce potřebujete, je situace, kdy na vás přestane fungovat a začne foukat chladný nebo dokonce teplý vzduch. Proč tedy vaše klimatizace není studená?

 A zjistili jsme, že důvody, proč vaše klimatizace fouká mírně chladný nebo teplý vzduch, se pohybují od jednoduchých po složité a od levných po drahé. Mohou být způsobeny běžným opotřebením nebo skutečným poškozením nebo nesprávnou funkcí dílů.

Freon 

Freon je chemické chladivo, které ochlazuje teplý vzduch předtím, než je vyfoukán zpět do vašeho vozu. Jelikož dnešní klimatizační systémy mohou být velmi choulostivé a ke svému provozu potřebují určité množství freonu, může být netěsnost v systému velkým problémem.

Netěsnost může být způsobena poškozenou hadicí, uvolněným těsněním nebo jen uvolněným spojením. Abychom to napravili, musíme najít netěsné části, opravit je nebo vyměnit a poté dobít systém Freonem.

Vaše klimatizace potřebuje dobití

I ty nejlepší klimatizační jednotky mohou během několika let ztratit trochu chladiva, obvykle tak pomalu, že si toho rozdílu nikdy nevšimnete. A možná si nikdy neuvědomíte, že při současné nízké teplotě klimatizace vašeho automobilu existuje rozdíl více než dva stupně.

Pokud si však všimnete, že klimatizace vašeho vozu není studená, může vám být nízký freon. Ve skutečnosti je to jedna z nejčastějších příčin toho, že klimatizace vašeho vozu není tak studená, jak by měla být.

Je pro nás snadné zjistit, zda má vaše klimatizace únik. Stačí přivést auto a můžeme provést několik testů. Pokud se ukáže, že je vaše hladina chladiva nízká, můžeme vaši klimatizaci dobít.

Vaše vzduchové dveře jsou zaseknuté 

Když ohříváte auto, teplý vzduch, který proudí přes váš motor, jde do vašeho vozu. Když zapnete klimatizaci automobilu a pokusíte se auto ochladit, ve vašem ventilačním systému se otočí něco, co se nazývá „směšovací vzduchové dveře“, aby uzavřel teplý vzduch přicházející do vašeho vozu a umožnil studený vzduch ze systému klimatizace. foukat dovnitř.

Někdy se vzduchová dvířka směsi uvíznou, a když k tomu dojde, budete se pořád ohřívat, bez ohledu na to, jak dobře funguje zbytek klimatizace.Oprava vzduchových dveří směsi často nevyžaduje nové díly, ale může být obtížné je dosáhnout, protože je hluboko za palubní deskou.

Kompresor klimatizace nezapíná

Srdcem každého klimatizačního systému je kompresor, jehož úkolem je stlačovat freon. Když se freon později rozšíří, velmi se ochladí. Vzduch vháněný přes kov naplněný studeným freonem způsobuje rychlé ochlazení vzduchu.

Pokud váš kompresor nefunguje, vzduch neochladne. A váš kompresor nemusí fungovat kvůli nízkým hladinám freonu, elektrickému problému nebo přehřátému motoru.

Zablokovaný nebo poškozený kondenzátor

Úkolem kondenzátoru je přeměnit freonové plyny zpět na kapalinu. Pokud je kondenzátor ucpaný nečistotami nebo je poškozen, chladivo nebude proudit. Když k tomu dojde, nebudete z naší klimatizace foukat studený ani chladný vzduch.

Elektrické problémy

Je také možné, že existuje velmi jednoduchý důvod, proč klimatizace vašeho vozu není studená, a to je elektrická. Některé části systému klimatizace, včetně kompresoru, jsou elektrické. A něco tak jednoduchého jako spálená pojistka může způsobit, že přestane fungovat.

Tady v Los Angeles, kde teploty mohou dosáhnout letní úrovně téměř kdykoli během roku, je důležité mít klimatizaci v autě stále v provozu. Pokud zjistíte, že vaše klimatizace není studená Nechte si  provést úplný diagnostický test vašeho vozu a říct vám, co se děje s vaší klimatizací.

Zadejte poptávku       

  • Autodoplňky  –  CARS Autokosmetika Exteriér Interiér Komfort a Cestování  Nářadí a příslušenství Nosiče Umývanie a čistenie Univerzálne náhradné diely
  • Bezpečnost a povinná výbava  –  Doporučená výbava  Povinná výbava  Zabezpečení
  • Elektro a Hifi  –  Autohifi příslušenství  Elektro příslušenství  Osvětlení
  • Farby a laky  –  Autolaky  Brúsny systém  Doplnky  Stavebná chémia  Technické chemikálie
  • Oleje a kvapaliny  –  Kapaliny  Oleje
  • Zimní výbava  –  Kapaliny, rozmrazovače a jiná chemie  Škrabky, metličky a kombinace
  • Změny barev, reklama na auto    
  • Čištění aut, renovace světlometů    
  • Servis automobilú, motory, spojky, pneu, rozvody atd.