9 Zvuků automobilů, které mohou znamenat nákladné opravy

Poslechněte si, co vám vaše auto říká, tím, že se dozvíte o možných příčinách běžných zvuků automobilů.

Automobily produkují řadu zvuků.

Od zvuku pneumatik, které svírají chodník, až po otáčky motoru při akceleraci (pokud nejste řidičem elektromobilu), většina z těchto zvuků naznačuje perfektně fungující vozidlo. Ve skutečnosti, protože jsou tak běžné, si pravděpodobně ani nevšimnete většiny zvuků, které vaše auto vydává. Ale stejně jako nota mimo klavírní recitál, disonantní zvuk vás může přimět se posadit a všímat si to.

Ať už vaše auto skřípá, skřípe, skřípá, skřípe, kliká, bzučí, syčí, chrastí, klepá nebo praská, vyplatí se pozorně poslouchat, co se vám vaše auto snaží říct. Díky včasnému rozpoznání a řešení možných problémů s autem se můžete vyhnout nákladnějším opravám po silnici.

Tady je devět zvuků automobilů, které mohou naznačovat větší problémy:

Brzdové zvuky

Jako hřebíky na tabuli se může hluk brzd pohybovat od otravných až po naprosto šílené. A protože vaše brzdy jsou pravděpodobně nejdůležitějším bezpečnostním mechanismem vašeho vozidla, je těžké tyto zvuky velmi dlouho ignorovat.

Tady jsou tři nejběžnější typy brzdných zvuků:

  • Pokud uslyšíte vysoký kvílivý zvuk, který se stane při řízení a který zmizí, když narazíte na brzdy, možná uslyšíte indikátor zabudovaný výrobcem brzd, že je čas nechat opravit brzdy.
  • Pokud ze svých brzd uslyšíte skřípavý nebo vrčící zvuk, obvykle to znamená, že vaše brzdové destičky se úplně opotřebily a brousily se do rotoru.
  • Pokud při brzdění zaznamenáváte pískavý zvuk, možná slyšíte, jak se brzdové destičky a boty pohybují – což může být způsobeno špatnou instalací brzdových destiček.

Kvůli vaší bezpečnosti (a rozumu), pokud slyšíte některý z těchto zvuků, je dobré nechat si brzdy zkontrolovat vyškoleným a licencovaným mechanikem.

Jako srdce vašeho vozidla je důležité věnovat pozornost jak

Hluk motoru

ýmkoli neočekávaným zvukům, které váš motor vydává. Zde je několik běžných zvuků motoru:

  • Pokud ve svém motoru uslyšíte tikající nebo klepavý zvuk, nejpravděpodobnějším viníkem je valvetrain. Může to být způsobeno nízkou hladinou oleje nebo nutností výměny oleje nebo to může znamenat vážnější mechanické problémy – například nutnost výměny olejového čerpadla.
  • Pokud uslyšíte ping nebo klepání v motoru, může dojít k nesprávnému spalování. To může být způsobeno několika různými věcmi, včetně nesprávné směsi vzduch-palivo, nesprávného oktanového benzínu nebo usazenin uhlíku na stěnách válce.
  • Pokud při zapnutí zapalování uslyšíte cvaknutí motoru a vaše auto se nespustí, máte pravděpodobně vybitou baterii nebo je uvolněné vedení startéru.

Zrychlení a zatáčení

Některé zvuky automobilu se objevují pouze při zrychlování nebo zatáčení. Zde je několik možných vysvětlení pro tyto typy zvuků:

  • Pokud při akceleraci zaznamenáte skřípavý zvuk, je velká šance, že to má co dělat s vaším hnacím řemenem. To může být opraveno výměnou opasku, nebo to může být mnohem vážnější problém.
  • Pokud je zvuk, který slyšíte, řev, který se zvyšuje při akceleraci, může to být problém s výfukovým systémem nebo převodovkou.
  • Pokud vaše auto při otáčení vydává skřípavý, kňučející nebo skřípavý zvuk, můžete mít problém s řízením a odpružením – jako jedna ze složitějších částí vašeho vozu však může být spousta různých věcí, které se mohou pokazit.

Závěr

Neočekávané zvuky automobilů mohou znamenat spoustu různých věcí. Některé z nich mohou být relativně neškodné, zatímco jiné mohou vyžadovat nákladnější opravy. Stejně jako vám vaše tělo dá vědět, když jste nemocní, má vaše auto způsoby, jak vám sdělit, že něco není v pořádku.

Bez ohledu na zdroj hluku je důležité jej co nejdříve vyřešit. U některých problémů, čím déle to necháte jít, tím dražší bude z dlouhodobého hlediska oprava. Vaše auto a vaše uši vám poděkují.

Zadejte poptávku       

  •