Pokud vaše auto vydává klepání při jízdě přes nerovnosti, je zde 5 komponent, na které se musíte podívat, než jej přivedete ke svému mechanikovi. Než se ponoříme do diagnózy, musím vás informovat, že ne všechny zvuky lze snadno najít, některé jsou skryté v součástech a nejsou viditelné. Vzpěry a hřebeny řízení jsou skvělým příkladem skrytých zvuků, protože hluk je hlukem vnitřních součástí. Video a obrázky říkají tisíc slov a já je budu používat v celém tomto článku.

Hluk volantu

Pouzdra na koncích řízení se mohou opotřebovat a způsobovat klepání. Pokud máte podezření, že váš hřeben řízení způsobuje klepání při jízdě na nerovném povrchu silnice, je zde jeden způsob, jak zkontrolovat vůli koncových pouzder hřebenu řízení.

Zvedněte přední část svého vozidla, podepřete jej pod rámem stojany zvedáku, pak uchopte přední pneumatiku v devět a tři hodiny, zatřeste jí ze strany na stranu a nechejte někoho hlídat vnitřní spojovací tyč, pokud si všimnete neobvyklého pohybu nebo cítíte klepání v pneumatice, budete možná muset vyrazit zpět kufr nosiče řízení a zkontrolovat poškození, pohyb nebo opotřebení.

Jistým znakem selhání pouzdra konce hřebene je kapalina vytékající z kufru hřebenu řízení umístěného na vnitřní spojovací tyči. Pokud si vezmete špičku u kufru a všimnete si, že je mokrá tekutinou, je nejpravděpodobnější, že těsnění konce regálu prosakuje kvůli vůli nebo pohybu v pouzdru konce regálu.

Poškozené spojovací tyče  

Poškozené spojovací tyče jsou u většiny vozidel velmi běžné, protože se hodně zneužívají a nejsou příliš robustní. Spojovací tyče jsou malé tyčové tyče, které mají na každém konci vložku s kuličkovým pouzdrem z nylonového pouzdra, do které je vložena ocelová kulička, která má nášlapný konec. Spojovací tyč je vytvořena jako ramenní kloub v lidském těle, ale s kulovým a objímkovým kloubem na každém konci.

Oprava tohoto problému spočívá v nahrazení spojovací tyče a hardwaru, není to příliš obtížná oprava, pokud není spojovací tyč s tyčí ve velmi těsné oblasti jako nad jedním z dílčích rámů, pokud je to tak, může to trvat o něco déle rozbité kousky.

Opotřebená pouzdra tyčového stabilizátoru

Pouzdra výkyvné tyče nejsou součástí článků výkyvné tyče, pouzdra, o kterých mluvím, jsou umístěna pod držáky, které drží výkyvnou tyč na rámu nebo karoserii vozidla. Malá levná pouzdra se časem opotřebovávají a mohou při jízdě po malých trhlinách a hrbolcích v chodníku způsobit klepání.

Pokud máte podezření, že to může být váš problém, a chtěli byste provést rychlou kontrolu, nechte ve vozidle sedět kamaráda, zavřít dveře a poslouchat hluk. Osoba na vnější straně vozidla bude kývat vozidlem ze strany na stranu, jako byste se ho pokoušeli srolovat na bok. Uchopte střechu přímo nad dveřmi řidiče a začněte houpat vozidlem, pokud osoba uvnitř vozidla uslyší hluk, bude nutné vyměnit průchodky výkyvné tyče.

Výměna pouzder výkyvné tyče je snadná oprava, pokud nejsou umístěna na horní části pomocného rámu nebo skrytá, ale ke spoustě pouzder a držáků je snadné se dostat a vyžaduje pouze odstranění 2 šroubů na každé konzole.

Unikající vzpěry nebo opotřebená pouzdra vzpěry

Opotřebené nebo poškozené vzpěry mohou při jízdě přes nerovnosti a velké trhliny na silnici vydávat skřípavý nebo bušící zvuk. Unikající vzpěry lze snadno diagnostikovat, pokud je netěsnost vnější, ale pokud jsou netěsnosti vnitřní, budete muset provést test odrazu od vozidla, abyste zjistili, zda jsou těsnění vyfukována vnitřně.

Test odskoku je právě takový, že odskakování vozu nahoru a dolů a jeho uvolnění k odskočení samo o sobě, jakmile přestanete odskočit vozidlu, nemělo by samo odskočit více než třikrát, pokud ano, budete muset vyměnit vzpěry a doporučuji je vyměnit ve dvojicích.

Pokud zkontrolujete vzpěry a zjistíte, že se na vzpěře shromažďuje spousta tekutin a nečistot jako na obrázku, je čas vyměnit vzpěry a znovu doporučuji ve dvojicích. Pokud jsou peníze těsné, stačí vyměnit netěsnou vzpěru, dokud nebudete mít peníze na výměnu druhé, neexistuje žádné pravidlo, že je třeba je vyměnit ve dvojicích, doporučuji to jen pro stejnou kvalitu jízdy z obou stran odpružení .

Pouzdra vzpěry jsou vizuální kontrolou. Vzpěra bude muset být odstraněna, aby se zkontrolovaly horní pouzdra, ale pokud má spodní část vzpěry pouzdra, mělo by být snadné je najít a zkontrolovat. Tlumiče nárazů jsou kontrolovány stejným způsobem, většina tlumičů má spodní a horní pouzdro a je obvykle snazší je odstranit než vzpěry.

Opotřebované kuličkové klouby

Ve vozidle je několik kulových kloubů, některé jsou umístěny v předním zavěšení a některé v zadním zavěšení. Kuličkové klouby jsou další kombinací kuliček a objímek, je to nylonová objímka s ocelovou koulí. Nylonová objímka je to, co se obvykle opotřebuje jako první, a obvykle kvůli nedostatečnému mazání nebo nesprávnému použití (výmoly).

Existuje několik typů kulových kloubů a ne všechny jsou stejné. Některé kulové klouby jsou přidržovány svorkami, jiné jsou přitlačeny nebo přišroubovány, ale všechny fungují stejně, protože umožňují, aby se odpružení snadno pohybovalo a otáčelo, dokud se opotřebení a hluk nestane.

Ne všechny kulové klouby jsou při testování na poškození nebo vůli zkontrolovány stejným způsobem, některé je třeba zavěsit bez tlaku, jiné je třeba přesvědčit velkými páčkami, proto doporučuji nechat je odborně zkontrolovat .

Zadejte si poptávku   Ušetřete peníze za opravu svého vozu.

Zadejte poptávku       

  • Autodoplňky  –  CARS Autokosmetika Exteriér Interiér Komfort a Cestování  Nářadí a příslušenství Nosiče Umývanie a čistenie Univerzálne náhradné diely
  • Bezpečnost a povinná výbava  –  Doporučená výbava  Povinná výbava  Zabezpečení
  • Elektro a Hifi  –  Autohifi příslušenství  Elektro příslušenství  Osvětlení
  • Farby a laky  –  Autolaky  Brúsny systém  Doplnky  Stavebná chémia  Technické chemikálie
  • Oleje a kvapaliny  –  Kapaliny  Oleje
  • Zimní výbava  –  Kapaliny, rozmrazovače a jiná chemie  Škrabky, metličky a kombinace
  • Změny barev, reklama na auto    
  • Čištění aut, renovace světlometů    
  • Servis automobilú, motory, spojky, pneu, rozvody atd.