Existují jednoduché způsoby, jak zjistit poruchu turba, aniž byste ji demontovali z motoru. Úplnou diagnostiku a závěry o stavu turbodmychadla však lze provést pouze v servisním středisku odstraněním turbodmychadla z motoru a provedením diagnostických testů na specializovaných stojanech. Kompletní diagnostiku turbodmychadla by měl provádět kvalifikovaný personál za přítomnosti vhodného vybavení pro opravy a diagnostiku turbodmychadel.

DIAGNÓZA TURBODMYCHADLA NA MOTORU

Následující popis akcí, které umožňují částečně diagnostikovat některé poruchy turbodmychadla, aniž by bylo nutné turbodmychadlo vyjmout z motoru.

Odbočná potrubí spojující turbodmychadlo se vzduchovým filtrem a mezichladičem jsou odstraněny. Odpojené vzduchové kanály musí být suché nebo mírně vlhké od výparů oleje. Pokud je ve vzduchových přípojkách a v jejich přípojných místech pozorováno značné množství motorového oleje a celková spotřeba oleje ve vozidle je značně zvýšena, je třeba přesně zjistit příčinu úniku. Problém může být buď v turbodmychadle nebo v motoru;

Hřídel a kolo by měly být zkontrolovány. Nože kola by neměly být opotřebované nebo opotřebované, ohnuté nebo jinak deformované. Kolo musí mít pravidelné symetrické tvary. Pokud jsou na kole vady, musí být turbodmychadlo opraveno nebo vyměněno;

Zkuste uvést hřídel turbodmychadla (rotor) do pohybu v axiálním směru. To lze provést jednoduše rukou, zatažením za hřídel (rotor), uchopením prstů hřídele nebo kola. Vůle v axiálním směru by neměla přesáhnout 0,05 mm a neměla by být zásadně cítit rukou. Pokud pohyb hřídele turbodmychadla v axiálním směru přesahuje deklarovaný stav, je třeba turbo opravit nebo vyměnit;

Míchejte hřídel v radiálním směru osy. Pohyb turbohřídele v radiálním směru lze cítit ručně. Mezera v tomto směru by neměla překročit 1,00 mm. Taháním a otáčením kola by se nemělo dotýkat stěn studené části turbodmychadla. Pokud je kolo turbodmychadla nebo jeho lopatky v kontaktu s tělesem turbodmychadla, musí být tato porucha turbodmychadla odstraněna;

Zkontrolujte vnější části turbodmychadla. Po dlouhou dobu provozu turba může jeho tělo prasknout nebo se zdeformovat. To zohlední téměř jakékoli turbodmychadlo v průběhu času, bez ohledu na model, podmínky použití, výrobce nebo značku automobilu. Poté, co jste objevili prasklinu, prasknutí nebo jiný druh kritické deformace trupu, je nutná oprava, aby se turbo okamžitě opravilo nebo vyměnilo.

DIAGNOSTIKA TURBODMYCHADLA NA ZKUŠEBNÍCH ZAŘÍZENÍCH

Turbodmychadlo vyjmuté z motoru prochází řadou testů a testů pomocí speciálního vybavení. Diagnostiku provádějí zkušení odborníci s využitím moderních a moderních prostředků. Hlavním testem turbodmychadla za stacionárních podmínek je diagnostika jeho jádra (turbodmychadla).

Je nutné demontovat turbodmychadlo a vyjmout jeho vložku (jádro);

Kazeta turbodmychadla je umístěna ve vyvažovacím zařízení, kde prochází dynamický test, při kterém se hřídel turbodmychadla otáčí rychlostí až 200 000 ot / min; Analyzujte vibrační spektrum turbo rotoru, když se otáčí různými rychlostmi. Jsou provedeny zkušební charakteristiky parametrů otáčení a vibrací hřídele;

Kazeta je vyvážena odstraněním kovových částí z rotoru, což způsobuje nadměrné vibrace. Vyvažování se provádí v přísném souladu se stanovenými normami výrobce turbodmychadla;

Pokud je v turbodmychadle elektronický akční člen, je testován jeho mechanický stav, je zkontrolován provozuschopnost elektroniky, software je opraven. Testovány jsou také pneumatické, vakuové aktuátory.

Všechny turbo díly jsou smontovány zpět. Turbodmychadlo je zcela smontované.

ŽIVOTNOST TURBODMYCHADLA – OBECNÁ DOPORUČENÍ

Pro normální provoz turbodmychadla se doporučuje pravidelně provádět pravidelnou údržbu vozidla. Chcete, aby vám turbodmychadlo dlouho sloužilo? Držte krok s jednoduchým seznamem doporučení.

Pravidelně vyměňujte olejové a vzduchové filtry.

Ohledně kvalitní opravy turbodmychadel se obraťte na odborníky. Naše společnost se dlouhodobě zabývá opravami a úplným zotavením turbodmychadel. Získali jsme mnoho zkušeností v oblasti opravy turbodmychadel.

Rozsah trhu služeb pro opravy turbodmychadel pro nás není omezen na místní aktivity. Mnoho zahraničních partnerů raději důvěřuje opravě turbodmychadel našim odborníkům. Náš úspěch v opravách turbodmychadel je dán především vysokou kvalitou našich služeb. Kvalitativní oprava turbodmychadel je počátkem a pokračováním našeho profesionálního a milovaného podnikání.

Bezpochyby jsme vždy připraveni pomoci s opravou turbodmychadel, a to jak velkým partnerům, tak běžným uživatelům, kteří chtějí opravit turbodmychadlo.

Vytvořte si poptávku na diagnostiku turba

 

Zadejte poptávku       

  •