Nikdy si neuvědomíte, jak důležité je něco, dokud to nezmizí … a to platí zejména pro vaše auto. Používáte ho k dopravě svých dětí do školy, jízdě do práce, nákupu potravin, cestování po městě a ještě více. Takže když to najednou přestane fungovat, je to obrovský problém.

Existuje mnoho důvodů, proč vaše auto nenastartuje, ale některé jsou častější než jiné. Níže je 5 běžných důvodů, proč vaše auto nenastartuje, a několik rad, jak zajistit, aby vaše auto zůstalo v nejlepší formě!  

Vybitá baterie

Vybitá baterie je nejčastějším důvodem, proč vaše auto nenastartuje . Baterie je to, co se používá auto poskytovat elektrickou energii do celého vozu a elektrické komponenty (např světla, rádio, atd.) Když je vozidlo v chodu, alternátor nabíjí baterii. Pokud není baterie dostatečně nabitá, nebudete moci nastartovat auto nebo použít jakékoli elektrické součásti.

Vaše baterie může zemřít z různých důvodů:

  • Vaše světlomety nebo kupolovité světlo byly ponechány přes noc nebo příliš dlouho
  • Máte uvolněný drát
  • Voda uvnitř komponenty se odpařila, což vedlo ke špatné vodivosti
  • Životnost baterie vypršela

Mezi běžné příznaky patří:

  • Žádná z elektrických součástek nefunguje (např. Světla, rádio atd.).
  • Kontrolka baterie svítí.

Jedním ze způsobů, jak můžete vyzkoušet, zda je problém s baterií, nastartováním auta . Pokud skokový start funguje, máte pravděpodobně problém s umírající baterií nebo alternátorem, který má jen potíže s dobíjením baterie. Zvažte výměnu baterie nebo alternátoru, vyčištění připojení nebo svolení servisu za technika.

Nabídka baterii zde

Vadný spínač zapalování

Pokud víte, že vaše baterie funguje správně, ale vaše auto se při prvních pokusech nepřevrátí, můžete mít problém se spínačem zapalování. Můžete se pokusit zúžit příčinu vašeho problému rozsvícením světlometů. Je to proto, že baterie vašeho vozu ovládá vaše světlomety a palubní desku, a pokud je to tak, že zapnou váš motor, není schopen nastartovat, je pravděpodobným viníkem špatný spínač zapalování.

Vadný startér

Zlomený startér je dalším častým důvodem, proč vaše auto nenastartuje. Startér je elektrický motor, který je připojen k baterii. Úlohou je uvést motor (tj. Písty, klikový hřídel atd.) Do pohybu, když zapnete zapalování. Jakmile motor nastartuje a je v pohybu, je práce startéru dokončena. Pokud se startér pokazí, motor se po zapnutí klíčku zapalování neroztočí správně nebo se nemusí roztočit vůbec. Pokud při pokusu o nastartování vozidla uslyšíte cvakavý zvuk, může být rozbitý nebo oslabený startér důvodem, proč vaše auto nestartuje. Je to velmi podobné výše uvedenému příkladu špatného spínače zapalování.

Mezi běžné příznaky patří:

  • Při otočení klíčku zapalování auto nestartuje.
  • Při otočení klíčku zapalování uslyšíte hlasité cvaknutí, ale motor nenaskočí.
  • Velmi hlučné, když se pokoušíte zapnout auto.

Ucpaný palivový filtr

Pokud je ucpaný palivový filtr , nebude benzín schopen dostat se k motoru. Díky tomu je pro vaše auto obtížné spalovat palivo, které potřebuje k rozjezdu. Palivové filtry by se měly měnit každých 15 000 až 20 000 kilometrů, proto při příští opravě vašeho auta zvažte výměnu palivových filtrů.

Vyprázdněte palivovou nádrž

Možná se budete cítit trochu hloupě, pokud to je důvod, proč vaše auto nenastartuje, ale stává se to častěji, než si možná myslíte! Při neustálém projíždění je někdy snadné zapomenout, že je třeba doplnit benzín. Řešení je zde jednoduché … získejte více plynu!

Doufejme, že nikdy nezažijete scénář, kdy vaše auto nestartuje, ale pokud vaše auto nestartuje a potřebujete pomoc, přijde za vámi některý z našich odborných mobilních mechaniků, aby problém správně diagnostikoval a posoudil. Součástí této služby bude také úplná kontrola vozu. Pokud to náš mechanik nedokáže opravit na místě, poskytneme vám rozpis nákladů a dílů, abychom vám porozuměli, v čem je problém, jak bude opraven a kolik to bude stát. Pokud se rozhodnete pokročit v následných opravách u nás, počáteční kontrola je zdarma a my vám budeme účtovat pouze následné opravy.

U nás dostaneme Vaše auto do kondice.

Zadejte poptávku       

  •