Co když moje brzdy přestanou fungovat?

Pokud dorazíte na stopku, ale nedokážete zastavit auto, nafoukněte brzdy nebo vyzkoušejte nouzovou brzdu.  Podívejte se na další obrázky brzd.

Předpokládejme, že jednoho dne jedete po dálnici. Když se chystáte vyjet, klepnete na brzdy – a nezpomalíte. Bez ohledu na to, jak moc stisknete, nic se neděje. Nemáte žádné brzdy! Co budeš dělat?

Když dnes téměř ve všech automobilech sešlápnete brzdový pedál, sešlápnete píst. Tento píst tlačí na brzdovou kapalinu v hlavním válci a stlačuje brzdovou kapalinu. Protéká tenkými trubkami, které se nazývají brzdová potrubí, k pístům na každém kole.

Tyto písty vyvíjejí tlak na brzdové destičky a stlačením kotouče nebo bubnu zastavují auto. Pokud byste měli mít katastrofickou ztrátu brzdové kapaliny nebo by vám někdo měl přerušit brzdové potrubí, po sešlápnutí brzdového pedálu by se nic nestalo.

První věc, kterou musíte udělat, pokud se někdy ocitnete v kategorii „žádné brzdy!“ Situace je zkusit pumpovat brzdy. Pokud vaše brzdová potrubí vykazují malý únik (namísto řezu), možná budete moci do systému načerpat dostatek kapaliny, abyste dostali věci pod kontrolu.

Další věcí je vyzkoušet nouzovou brzdu – to je určitě nouzová situace! Pokud vám někdo přerušil brzdové potrubí, byl pravděpodobně dost chytrý na to, aby seřízl kabel i pro nouzovou brzdu, takže řekněme, že zjistíte, že nouzové vypnutí je mimo provoz.

 • Zajistíme
  výměnu jednotlivých komponentů brzd
  výměnu brzdových destiček či třmenů
  výměnu brzdových kotoučů a bubnů
  vyčištění brzdových třmenů a jejich částí
  odvzdušnění brzd
  výměnu brzdového vedení
  opravy ovládacích prvků brzdových systémů
  opravy elektronických asistentů (ABS, ESP aj.)
  kontrolu a výměnu brzdové kapaliny
 •  
 • Zadejte poptávku